Tot a punt a Ca n’Oliveres per a una nova Nit de l’Activitat Física i l’Esport

805
2a Nit de l'Activitat Física i l'Esport (Foto: Joan Ribot)
Nit de l'Activitat Física i l'Esport (Foto: Joan Ribot)

La Nau 1 de Ca n’Oliveres es prepara per viure aquest divendres 12 d’abril una nova gala dels Premis de la Nit de l’Activitat Física i l’Esport, organitzada per la Regidoria d’Esports de l’Ajuntament de Martorell. L’esdeveniment començarà a les 20.00h, però mitja hora abans s’obriran les portes al recinte per començar a rebre els assistents. El punt àlgid serà l’anunci dels guanyadors i guanyadores de les onze categories convocades.

A l’esdeveniment, presentat pel periodista martorellenc Pau Bonastre, es coneixeran els guanyadors d’entre els 58 finalistes que el jurat va seleccionar per a les 10 categories. Guardons que, any rere any, reconeixen a esportistes, directius, entitats, escoles, patrocinadors i esdeveniments esportius.

Aquestes categories són: Premi reconeixement al patrocinador de l’any; Premi dirigents de l’esport; Premi a la millor organització d’esdeveniments esportius; Premi reconeixement al Centre Educatiu; Premi a l’activitat física i l’esport inclusius, per la cohesió social i per la igualdat d’oportunitats; Premi a l’activitat física i l’esport saludables; Premi valors de l’esport; Premi a l’èxit esportiu més rellevant; Premi al millor esportista masculí i Premi a la millor esportista femenina.

El jurat d’enguany l’han conformat l’alcalde de Martorell, Xavier Fonollosa Comas; el regidor d’Esports, Gerard Mimó Creus; el director del PMSAPM, Valentí Santos Gallego; el coordinador del Departament d’Esports, Oriol Franch Margarit; els guanyadors del Premi d’Honor de 2019 Francisco Esteban García i Joan Tort i Matas.

També s’ha comptat amb quatre membres independents: la Gerent del Consell Esportiu del Baix Llobregat Eva Calbó Montón; la Consultora estratègica en el sector esportiu, directiva de la Federació d’Associacions de Gestors de l’esport a Espanya i Secretaria General de l’Associació de Gestors Esportius de Catalunya Eva Benito Juan; la Directora de la Fundació Esportsalus Mariona Corbella Virós, i la vicepresidenta de la Federació Catalana d’Handbol Lydia Pena Paris.

Els finalistes

Premi reconeixement al patrocinador de l’any: autoescola santi cars (2 candidatures); bar cafeteria El Piquito, Montero Clínica Dental, Finques Ha i MC Trinter (AE Pares i Mares Futbol Sala Martorell); DKV Martorell, Badorch, Gruas Corcan, Formació Martorell, Químicas Eslava, Ferralles Martorell (del CF Martorell); Mobles La Fusta (Martorell Pàdel Club); MT Clàssic Moto Sport i 114 Tapas and Cocktail (Club d’Hoquei Patins Martorell); Jasoma Toldos i Montaje Sefersa (Club Bàsquet La Mercè); Gili Ferreteria Industrial (Martorell Atlètic Club); Mai Pizza (2 candidatures); Bar Can Jordi (2 candidatures); Autoescola Nova (4 candidatures); Mobles El Pla (2 candidatures); Ineos Innovin (2 candidatures) i Sònia Pinedo BC (2 candidatures).

Premi dirigents de l’esport: Jordi Florenza Virgili (Club Handbol Martorell); José Garrido Ramos (Club Futbol Martorell); Cristóbal Montero Montero (Club Escacs Martorell) i Joan Coma Caballol (AE Martorell Nihon Tai Jitsu).

Premi a la millor organització d’esdeveniments esportius: Congrés Mundial (Associació Esportiva Nihon Tai Jitsu); Martoleague (futbol i futbol sala); Torneig d’Escacs a les Escoles (Club Escacs Martorell) i Supercopa de Catalunya d’Handbol (Club d’Handbol Martorell).

Premi reconeixement al Centre Educatiu: Escola José Echegaray (Esport escolar, cross, Sumba, Cruyff court..); AFA Escola Juan Ramón Jiménez (Pujada al Monestir de Sant Genís de Rocafort); Escola José Echegaray (Col·laboració amb el Martorell Gimnàstic Club) i Col·legi La Mercè (La Copa Closqui).

Premi a l’activitat física i l’esport inclusius, per la cohesió social i per la igualtat d’oportunitats: 1r Torneig Inclusiu Ciutat de Martorell (Arc de Sant Martí-Club Futbol Martorell); Special Olympics (Associació Arc de Sant Martí); Entrenaments Oberts (Associació Esportiva Martorell Nihon Tai Jitsu) i Batejos Submarinisme Inclusius (Yahooo! Club de Submarinisme).

Premi a l’activitat física i l’esport saludables: Gili Trail Equip de Muntanya; Martorell Gimnàstic Club; Projecte Alimentació Saludable i Bons Hàbits (Club Sala 5 Martorell) i Entrenaments Cursa 5K (Martorell Atlètic Club).

Premi valors de l’esport: Juan Martínez Requena (Club Futbol Martorell); Associació Esportiva Martorell Nihon Tai Jitsu; 3×3 Solidari-Encistella per Angola (Club Bàsquet La Mercè); Martorell Gimnàstic Club; Mohamed Acharki Loukili “MOHA” (Torneig Cruyff Court).
Premi a l’èxit esportiu més rellevant: Pepe Arqué Antonijuan (Automobilisme); Marc Rius Pecanins (Powerlifting); Ascens Divisió Honor i 1a Divisió de 3 equips de l’AE Pares Mares Futbol Sala Martorell i Israel Expósito Garrido (Club Petanca Martorell).

Premi al millor esportista masculí: Pepe Arqué Antonijuan (Automobilisme); Miquel Andreu Gerique (Martorell Atlètic Club) i Tomás García Viedma (Gent Gran).

Premi a la millor esportista femenina: Mireia Ponce Giberga (Martorell Gimnàstic Club); Lolita Navarro Reche (Activitat Física i Esport) i Basma Mbitel (Martorell Atlètic Club).